![REVITA REVITA](http://ttlog.civ.uth.gr/wp-content/uploads/2016/12/Στιγμιότυπο-2016-12-20-17.01.15-820x400.png)
REVITA
Φορέας χρηματοδότησης: | INTERREG III B CADSES Programme |
Διάρκεια: | 2006-2008 |
Προϋπολογισμός: | 192.000 € |
Ιστοσελίδα: | – |
Ανάπτυξη μικρών και μεσαίων μεγέθους σιδηροδρομικών σταθμών σε πολυδύναμα τοπικά κέντρα εξυπηρέτησης.
Το έργο Revita στοχεύει στην ανάπτυξη στρατηγικών για τη μετατροπή των σιδηροδρομικών σταθμών σε πολυδύναμα τοπικά κέντρα εξυπηρέτησης. Ο οικονομικός ρόλος των σιδηροδρομικών σταθμών θα πρέπει να ενισχυθεί, όπως επίσης θα πρέπει να ενθαρυνθεί η χρήση βιώσιμων μέσων μεταφοράς. Οι ομάδες -στόχοι του έργου είναι οι πολίτες και οι επισκέπτες από τις πέντε περιοχές που εμπλέκονται.