Συμμετοχή του TTLog στο 1ο Summer School του ALLIANCE project με τίτλο: “Sustainable Transport Interchanges Program” στη Ρίγα της Λετονίας

Το πρώτο Summer School του ALLIANCE project με τίτλο: «Sustainable Transport Interchanges Program (STIP) – Μέρος Ι: Freight Transportation, πραγματοποιήθηκε στη Ρίγα της Λετονίας από 16 έως 22 Ιουλίου 2017. To Εργαστήριο Κυκλοφορίας, Μεταφορών και Διαχείρισης Εφοδιαστικής Εφοδιαστικής Αλυσίδας του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας (TTLog) ήταν ο συνδιοργανωτής του σχολείου μαζί με το Transport and Telecommunication Institute (TTI) και το Fraunhofer Institute for Factory Operation and Automation (IFF).

Το TTLog εκπροσωπήθηκε από τη διευθύντριά του Αναπλ. Καθηγήτρια Ευτυχία Ναθαναήλ, τον Δρ. Ιωάννη Αδάμο και τον Δρ. Λάμπρο Μητρόπουλο, οι οποίοι παρέδωσαν συνολικά εννέα διαλέξεις. Επίσης ο κος Ιωάννης Καρακικές, η κα Μαρία Καρατσόλη και ο κος Βησσαρίωνας Μαγγίνας παρακολούθησαν τα μαθήματα και συμμετείχαν στο project του Summer School ως νεαροί ερευνητές.

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το 1ο ALLIANCE Summer School, κάντε κλικ εδώ για να δείτε την ατζέντα.

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το έργο, παρακαλούμε επικοινωνήστε με:

Συντονιστής έργου:

Τηλ: +37167100544
Email: Jackiva.I@tsi.lv

Υπεύθυνοι διάχυσης έργου:

Τηλ: +302421074164, +302421074158
Email: enath@uth.gr, giadamos@civ.uth.gr

Ή επισκεφθείτε την ιστοσελίδα: www.alliance-project.eu